-reklama-
Strona głównaTreningChodzenie po górach spala kalorie

Chodzenie po górach spala kalorie

Osoby, które zamierzają schudnąć często uprawiają dynamiczne sporty np. bieganie, CrossFit, trening siłowy, jeżeli brakuje Ci motywacji do tak intensywnego wysiłku fizycznego możesz poprawić swoje zdrowie oglądając piękne górskie widoki. Chodzenie po górach spala kalorie, wpływa pozytywnie na pracę układu trawiennego oraz poprawia humor.

Osoby lubiące intensywny wysiłek fizyczny mogą urozmaicić swoje treningi o piesze wędrówki po górach, pobyt na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na układ krwionośny.
Przy pieszych wędrówkach nie liczą się: wiek, płeć ani waga, góry są dla wszystkich niezależnie od pory roku.

Należy pamiętać o szacunku do natury… nie wybieraj się na trekking w japonkach!!

Spalanie kalorii w górach zależne jest od wagi oraz płci. W ciągu godziny kobiety spalają około 360 kalorii natomiast mężczyźni około 480 kalorii, poprawia się również poziom przemiany materii u mężczyzn do około 3400 kcal a u kobiet 2900 kcal. Oczywiście spalanie kalorii zależy również od szybkości z jaką będziemy pokonywać wysokogórskie trasy. Trekking po górach jest dla osób które cenią sobie obcowanie z naturą, piękne widoki wynagradzają poczucie zmęczenia.

Sposoby na spędzenie czasu wolnego w górach:

Trekking

czyli wędrówki wysokogórskie, często  trudnymi szlakami, pośrednia forma pomiędzy turystyką pieszą a wspinaczką. Zazwyczaj wyprawy trekkingowe trwają kilka dni i mają na celu  eksplorowanie obszarów o słabo rozwiniętej sferze turystycznej. Często trekking jest związany ze wspinaczką.

Via ferrata 

(z włoskiego “żelazna droga”) ubezpieczony szlak turystyczny, wyposażony dla celów autoasekuracji w stalową linę, drabinki, stopnie i mosty. Via ferraty są popularne w wielu europejskich państwach m.in. Włoszech (szczególnie w Dolomitach),Niemczech, Austrii, Francji,Szwajcarii, Słowenii, i Hiszpanii. Pierwsze via ferraty zbudowano w Dolomitach podczas I Wojny Światowej, w celu umożliwienia łatwiejszego  przemieszczania się żołnierzy. Główną różnicą między asekuracją we wspinaczce, a na via ferracie   jest współczynnik odpadnięcia, który podczas wspinaczki nie przekracza 2,a na via ferracie może być znacznie wyższy. Dzieje się tak, gdyż krótki i stały odcinek liny pomiędzy uprzężą, a karabinkiem może być znacznie krótszy od długości lotu, zależnej od odległości pomiędzy kolejnymi punktami zamocowania liny asekuracyjnej. Sprzęt niezbędny do asekuracji na via ferratach to: uprząż wspinaczkowa i lonża z absorberem energii. (źródło Wikipedia).

Wspinaczka

wchodzenie po skałach i stromych ścianach przy użyciu sprzętu do asekuracji. Ten rodzaj aktywności w górach wymaga umiejętności, sprzętu i partnera. Niezbędny sprzęt do uprawiania wspinaczki: lina, uprząż, woreczek na magnezję,karabinki,ekspresy, przyrząd do asekuracji.

Możemy wyróżnić podział na: wspinaczkę klasyczną gdzie do przemieszczania używa się wyłącznie rąk i nóg, natomiast sprzęt wykorzystywany jest tylko  do asekuracji oraz  wspinaczkę techniką sztucznych ułatwień gdzie dopuszcza się zawisanie na linie i założonych punktach asekuracyjnych, wykorzystanie ich jako stopnie i chwyty, zawieszanie na nich specjalnych ławeczek, czyli małych drabinek z kilkoma szczebelkami, po których wspinacz wchodzi wyżej i osadza kolejne punkty asekuracyjne.(źródło Wikipedia).

Skitouring

czyli zimowe chodzenie po górach, wędrówki na nartach po górskich wierzchołkach, trasach turystycznych i nartostradach. Sposób użytkowania sprzętu do skitouringu jest porównywalny do narciarstwa biegowego, dodatkowo narty skitourowe są przeznaczone również do zjazdu ze szczyty wcześniej zdobytej góry. Dzięki takim nartom  mamy połączenie pieszych górskich wycieczek oraz narciarstwa zjazdowego.

Sposobów na aktywne spędzenie czasu w górach jest wiele, każda z wyżej wymienionych dyscyplin wymaga wysiłku fizycznego dzięki czemu  wzmocni organizm i poprawi kondycję  fizyczną. Niesamowite widoki, świeże powietrze  oraz  obcowanie z naturą to dodatkowe korzyści pobytu w górach.

Uliczny-Trening
Uliczny-Treninghttps://workoutathletes.com/forum
Uliczny-Trening.pl - założeniem tego portalu jest stworzenie kompletnego przewodnika po Street Workout. Dzięki niemu osiągniesz przemianę "Od zera - do Street Workoutera" Znajdziesz tu artykuły począwszy od rozpoczęcia treningów, przez metody treningowe po odżywianie i wiele więcej ciekawych zagadnień.
Podobne Artykuły
- Reklama -

Więcej Popularnych